47
Papsttum - - Sammelband mit 53 päpstlichen Bullen und Verordnungen mit über 100 Holzschnitt-
Papsttum - - Sammelband mit 53 päpstlichen Bullen und Verordnungen mit über 100 Holzschnitt-Wappen, Intialen und Vignetten. 1559-1622. Meist Rom, Antonius Bladius. 131 Bll. Prgt. unter Verwendung einer 69-zeiligen Handschriftenseite mit farbigen Initialen u. rubrizierten Textstellen mit hs. RTitel (etwas berieben, knickspurig und fleckig). Enthält: Pius IV., Transumptum literarum facultatum. (1559). - Bulla contra homicidas, brigosos, Rom, Blado 1561. - Bulla reformationis officii sacrae poenitentiariae, 1562. - Quoad banniti & homicidae non audiantur..., 1562. - Motus proprius..., 1565. - Pius V., Revocatio Privilegiorum Hospitalis Sancti Lazari..., o.J. (1566?). - Super Modo & forma publicandi ecclesiastirocum bene ficiourum..., 1568. - Qui super deponendis fructibus..., 1568. - Reucatio Priuilegioru..., o.J. - Officii Scriptorum.., 1569. - De confidentiis beneficialibus earumq..., o.J. - Facultatum testandi.., 1571. - Super reformatione ordinis Fratrum beatae Mariae Seruorum, o.J. - Indictionis Sex decimarum super omnibus fructibus, o.J. - Priuilegiorum & statutorum... - Contra fraudulentos & dolos decoctores, o.J. - Super exercendis Cambiis, 1571. - Regressum integraliter non expeditorum, 1571. - Quo modo rei in contumaciam..., 1568. - Bulla facultatum concessaru... o.J. - Gratiarum, tam spiritualium..., 1572. - Gregor XIII. De eleemosynis Monialibus praestandis, 1573. - Vectigalis quatreni...., 1573. - Literarum & constitutionum..., 1573. - Gregorii diuina prouidentia.... , 1572. - Ne Agnus dei benedicti..., o.J. - Literarum foelicis..., 1572. - Super frumentorum..., 1573. - Confirmatio ampliatio..., 1573. - Dechiarationi et Ordini..., o.J. - Prorogatio secunda...., 1573. - De Obseruatione literarum..., 1573. - De Aedificiis & Iure congrui, 1574. - Censuarum & poenarum..., 1574. - Indictiones sex..., o.J. - Quod ordinarii collatores..., o.J. - Quo R.P.D. Ludouicus Taberna Protonotarius..., 1576. - Quod bona regularium extra claustra, 1576. - Dechiarationi et ordini sopra..., o.J. - Nouorum terminorum...., o.J. - Sex decimarum a sanctitate...., 1578. - Innouationis Constitutionum..., 1581. - Beneficiorum in Ecclesia..., 1578. - De homicidis..., o.J. - Bonfioli Thesauri generalis in collectorem..., 1581. - Super fratum mendicantium..., 1583. -Bulla septem..contra detentores teraru..., 1583. - Concessionis SRE Camerariatus officii..., 1584. - Confirmationis & Innouationis facultatum...., 1584. - Reductio omnium censuum..., 1592. - Erectio Montis ursini locorum, 1593. - Gregor XV. Contra Sollicitantes in Confessionibus, 1622. - (Umschlaginnenseite) Editto Ch si leuino tutto li Lauatori priuari, 1583. - Seiten teils mit Stock- und Braunflecken und Wasserflecken, einige Bullen knapp beschnitten. - Selten. Anthology of 53 Papal bulls and decrees with over 100 woodcut coat of arms, initials and vignettes. Vellum by using a old manuscript page with coloured initials and rubricated text parts with manuscript spine title (slightly rubbed, creased and stained). - Contents as listed above. - Pages partly with foxing, brownstains and some waterstains, some bulls partly cropped close. Rare.